Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Nie bądź obojętny! Czasami wystarczy jeden telefon, który może uratować życie W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywające na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Nie bądź obojętny! Jeden telefon lub kliknięcie może pomóc ocalić życie! Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Na „40” jechał z prędkością 103 km/h – stracił prawo jazdy Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Miejsce, w którym doszło do popełnienia wykroczenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.
- Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci z Olsztynka zlikwidowali plantację konopi Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku po otrzymaniu zgłoszenia za pomocą aplikacji KMZB zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W trakcie przeszukania posesji znaleziono i zabezpieczono 55 ściętych krzewów konopi, sprzęt do uprawy narkotyków, a także marihuanę. 38-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- Czasami wystarczy jeden telefon, który może uratować życie W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywające na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- W trosce o zwierzęta i ochronę środowiska - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mamy realny wpływ na bezpieczeństwo w okolicy. Dzięki niej policjanci uzyskują informacje od społeczeństwa. Na mapie znaleźć można wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia wpływające według mieszkańców negatywnie na porządek i bezpieczeństwo w miejscu ich przebywania. Kategorie zgłoszeń są różne.
- Uratujmy osoby przed wychłodzeniem Za oknami coraz chłodniej. Jesienno-zimowa pogoda sprawia, że niektóre osoby mogą być narażone na utratę zdrowia, a nawet życia na skutek wychłodzenia organizmu. Zwróćmy szczególną uwagę na osoby bezdomne wymagające naszej pomocy, a także osoby samotne lub w podeszłym wieku. Apelujemy o reakcję wobec osób potrzebujących pomocy. Poinformujmy o takich osobach dzwoniąc na numer alarmowy lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni!
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- Z pomocą potrzebującym i bezdomnym Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, zamieszkania czy wypoczynku.
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA Każdy mieszkaniec Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w 2022 roku otrzymaliśmy łącznie ponad 2500 zgłoszeń o zagrożeniach, które dokładnie przeanalizowaliśmy. Dziękujemy za zaangażowanie! Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze!
- Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
- Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA Każdy mieszkaniec Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w 2021 roku otrzymaliśmy 3357 zgłoszeń o zagrożeniach, które dokładnie przeanalizowaliśmy. Dziękujemy za zaangażowanie! Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze!
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.
- Dwumilionowe zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 29 sierpnia 2021 r. zostało naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dwumilionowe zagrożenie. Każdego dnia nanoszonych jest ponad tysiąc zagrożeń. Najczęściej wskazywanymi kategoriami zagrożeń są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – TA APLIKACJA DZIAŁA! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu i to bez wychodzenia z domu.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – ta aplikacja działa! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu i to bez wychodzenia z domu
- Podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania III Posterunku Policji w Olsztynie Wczoraj odbyły się konsultacje społeczne dotyczące oceny funkcjonowania III Posterunku Policji w Olsztynie. Ich celem było omówienie dotychczasowej pracy funkcjonariuszy oraz aktualnych problemów bezpieczeństwa lokalnej społeczności.