Tag wychłodzenia
Rozmiar czcionki
- Reagujmy, gdy widzimy osoby narażone na wychłodzenie Temperatura na zewnątrz gwałtownie spadła. Nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami jeden nasz telefon może uratować życie ludzkie.
- Za oknem mróz. Nie bądźmy obojętni na ryzyko wychłodzenia organizmu Za oknami mróz. Wiele osób narażonych jest na utratę życia i zdrowia wskutek wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, starsze, schorowane, potrzebują naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni. Informujmy Policję zawsze, kiedy ktoś może być narażony na wychłodzenie.
- Wspólnie pomóżmy chronić osoby przed wychłodzeniem Jak co roku w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci poświęcają wiele pracy, by przeciwdziałać ryzyku wychłodzeń i zwracają się do wszystkich, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby bezdomne potrzebujące pomocy, samotni seniorzy, osoby przewlekle chore oraz nietrzeźwe przebywające na dworze. Okres zimowy to czas, kiedy policjanci wspierani m.in. przez Straż Miejską i pracowników MOPS-u kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Są to pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Od początku sezonu zimowego przeprowadzono ponad kilkadziesiąt tego typu kontroli.
- Z pomocą potrzebującym i bezdomnym Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!