Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty

 1. Національна Kapтa Загроз Безпеці

  Хочете знати, чи безпечно у вашому регіоні? Ви можете вплинути на це! Реагуйте на загрози!

 2. СПЕЦИАЛЬНАЯ ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ ДЛЯ БЕЖЕНЦЕВ ИЗ УКРАИНЫ И ИХ СЕМЕЙ В ПОЛЬШЕ

  Главное управление полиции задействовало номера экстренных телефонов и контакты электронной почты для людей, которые хотят передать Полиции информацию о случаях торговли людьми, сексуальных преступлениях и исчезновениях беженцев и членов их семей, проживающих на территории Республики Польша в связи с вооруженными действиями на территории Украины.

 3. СПЕЦІАЛЬНА ІНФОЛІНІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ ТА ЇХ РОДИН НА ТЕРЕНІ ПОЛЬЩІ

  Головне Управління Поліції ввело в дію чергові номери, а також контакти електронної пошти для осіб, які хочуть переказати Поліції інформацію про випадки торгівлі людьми, сексуальні злочини і зникнення біженців та їх родин, які перебувають на терені Польщі в зв’язку зі збройними діями на території України.


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Podejrzewany o zabójstwo zatrzymany po pościgu

  Dzięki błyskawicznej reakcji i wysiłkom policjantów z Komisariatu Policji w Biskupcu, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, możliwe było ustalenie i zatrzymanie 21-letniego mieszkańca Biskupca podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 2. Komenda Miejska Policji w Olsztynie

 3. Kierownictwo

 4. Zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu - zgłoszenie online

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy osobiście! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby ułatwić tą procedurę, Komenda Miejska Policji w Olsztynie opracowała wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij pocztą tradycyjną pod adres: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, 10-526 Olsztyn ul. Partyzantów 23 lub prześlij je na adres mailowy oficera dyżurnego KMP w Olsztynie: dyzurny@olsztyn.ol.policja.gov.pl Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 5. Biskupiec, Olsztyn: Dwa poważne wypadki w przeciągu ostatniej doby

  Na drogach powiatu olsztyńskiego w ciagu ostatniej doby doszło do dwóch poważnych wypadków. W sumie 8 osób zostało rannych, w tym 3 ciężko. W obu przypadkach najprawdopodobniej przyczyną była nadmierna prędkość. Policja apeluje o ostrożność i zdjęcie nogi z pedału gazu.

 6. Pomagamy i chronimy

  Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu jadąc drogą ekspresową w pobliżu m. Miłomłyn zauważyli stojące w poprzek drogi auto, z którego wydobywał się dym. Policjanci zareagowali natychmiast – udzielili pomocy przedmedycznej uczestnikom i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcą kolizji okazał się 22-letni kierujący volkswagenem, który został już ukarany surowym mandatem.

 7. Oszukiwał przy kasie samoobsługowej – został zatrzymany

  I choć kwoty, na które 25-latek dwukrotnie na kasie samoobsługowej oszukał sklep są niewielkie, to za tego typu przestępstwo kara może być znacznie dotkliwsza. Nabijanie na kasę tańszych produktów zgodnie z prawem traktowane jest jako przestępstwo oszustwa za co może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku z taką odpowiedzialnością może liczyć się 25-latek, który na zakupach chciał „zaoszczędzić” zaledwie 4 złote.

 8. Druki do pobrania

 9. Struktura Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

 10. Komisariat Policji w Dobrym Mieście

Powrót na górę strony