Tag BLIK
Rozmiar czcionki
- Oszuści na tzw. BLIKA w rękach funkcjonariuszy CBZC Funkcjonariusze Wydziału w Olsztynie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie, działając na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie pieniędzy oraz liczne oszustwa internetowe. Ofiarami sprawców padło ponad 50 osób.
- Oszustwo „na BLIK-a” – apelujemy o ostrożność Policjanci przestrzegają przed oszustwami "na BLIK-a". Przestępcy w dalszym ciągu podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pieniądze. Warto być ostrożnym i dobrze się zastanowić zanim przekażemy komukolwiek kod z dostępem do gotówki.
- 35-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego straciła 30 tysięcy złotych Drogą telefoniczną oszust, twierdzący, że jest konsultantem bankowym, nakłonił 35-letnią mieszkankę powiatu olsztyńskiego do zaciągnięcia pożyczki. Kobieta straciła w ten sposób 30000 złotych. Bądźmy czujni!!!
- Wyjaśniamy okoliczności kradzieży za pomocą kodu blik Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży gotówki wypłaconej z jednego z bankomatów na terenie Wrocławia za pomocą kodów blik. Łączna wartość strat to 4500 złotych. Każdy, kto posiada informacje mogące doprowadzić do ustalenia osoby widocznej na filmie, proszony jest o pilny kontakt z policjantami.
- Olsztyn: Oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania – usłyszała zarzuty Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi pewnej 33-latce, która oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania w Olsztynie. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa. Jak wynika z policyjnych ustaleń – pokrzywdzonych tym przestępczym działaniem zostało 6 osób, co wygenerowało straty na łączną kwotę blisko 7 tys. zł.
- Zarzuty za oszustwa przy wykorzystaniu kodów BLIK Intensywna praca Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie i funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie szeregu oszustw internetowych od czerwca do września 2022 roku. 21 i 28-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
- Przestrzegamy przed oszustwami „na BLIK-a” Przypominamy – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK upewnijmy się, że za prośbą o pomoc nie kryje się oszust. Szczególnie, gdy rozmowa odbywa się za pomocą komunikatora społecznościowego. Najbezpieczniejszym sposobem jest zadzwonienie do tej osoby, aby potwierdzić, że nie mamy do czynienia z oszustem. Z pewnością pomoże to nam uchronić nasze oszczędności.
- Oszustwo „na BLIK-a” – apelujemy o ostrożność Policjanci przestrzegają przed oszustwami "na BLIK-a". Przestępcy w dalszym ciągu podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Warto być ostrożnym i dobrze się zastanowić zanim przekażemy komukolwiek kod z dostępem do gotówki.
- Kolejne oszustwo „na BLIK-a” Policjanci przestrzegają przed oszustwami "na BLIK-a". Przestępcy w dalszym ciągu podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Mieszkanka Olsztyna dała się zwieść namowom oszustów podających się za jej koleżankę i przekazała im wygenerowane kody. Wartość strat oszacowano na 1700 złotych. Uważajmy także, na nieznane linki odsyłające do podrobionych stron internetowych.
- Nie daj się oszukać „na BLIK-a” Przestępcy nie pozostają bierni wobec rozwoju technologii oraz nowych zjawisk w cyberprzestrzeni i wykorzystują je dla swoich potrzeb. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na uzyskaniu kodu BLIK ofiary.
- Oszustwa metodą na BLIK – policjanci ostrzegają Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK). Policjanci otrzymali 4 zgłoszenia kradzieży pieniędzy z konta z użyciem wyłudzonych kodów płatności. Oszuści podszywali się pod członków rodziny ofiar na portalach społecznościowych i zwracali się z pilną prośbą o pożyczenie gotówki. Łączna wartość strat to 8 tysięcy złotych.
- Policja ostrzega przed oszustwami metodą "na BLIK-A" Przestępcy nie pozostają bierni wobec rozwoju technologii oraz nowych zjawisk w cyberprzestrzeni i wykorzystują je dla swoich potrzeb. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Wczoraj jedna z poszkodowanych osób straciła w ten sposób 1000 złotych.
- Uwaga! Nie dajcie się oszukać w sieci! Olsztyńscy policjanci już po raz kolejny przestrzegają przed oszustwami internetowymi. W poniedziałek odnotowaliśmy dwa przypadki przestępstw metodą „na BLIK-a”. Z kolei 38-latek skusił się na okazyjną ofertę zakupu 12 kg markowych, zabawkowych klocków w kwocie 200 złotych. Okazało się, że również padł ofiarą oszusta. Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym to my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych finansów.
- Oszuści tworzą nowe metody. Nie daj się złapać w sieci! Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej ostrzegają przed nową metodą oszustów, działających w Internecie. Przestępcy zamieszczają na portalach społecznościowych kontrowersyjne treści, przypominające nagłówki artykułów prasowych, które w rzeczywistości są stronami phishingowymi, mającymi na celu przejęcie profili społecznościowych i wykorzystanie ich do przestępczego procederu.
- Policja ostrzega przed oszustwami metodą "na BLIK-A" Policja ostrzega o kolejnej metodzie działania oszustów. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Wczoraj jedna z poszkodowanych osób straciła w ten sposób 1000 złotych.
- Przestrzegamy przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych Komenda Główna Policji i Polski Standard Płatności ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.