Tag osoby potrzebujące pomocy
Rozmiar czcionki
- Policjant w czasie wolnym od służby pomógł 39-letniemu mężczyźnie Policjant z Olsztyna w czasie wolnym od służby interweniował wobec 39-letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjanta i jego partnerki, którzy akurat znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, na szczęście nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
- Czasami wystarczy jeden telefon, który może uratować życie W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywające na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Przypominamy - nie bądźmy obojętni na ryzyko wychłodzenia organizmu Prognozy na najbliższe dni zapowiadają, że znów za oknami może być mróz. Wiele osób narażonych jest na utratę życia i zdrowia wskutek wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, starsze, schorowane, potrzebują naszej pomocy. Przypominamy- nie bądźmy obojętni. Informujmy Policję zawsze, kiedy ktoś może być narażony na wychłodzenie.
- Świąteczna ,,PACZKA Z DZIELNICY” 2022 Serca wielu ludzi otwarte są na pomoc drugiemu człowiekowi. W okresie Świąt Bożego Narodzenia - szczególnie. O tej porze (cyklicznie od 2017 roku) rusza ,,Paczka z dzielnicy”. Projekt, którego pomysłodawcą i realizatorem jest dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie st. asp. Leszek Jacznik. Funkcjonariusz dociera z pomocą do osób najbardziej potrzebujących, samotnych, cierpiących na różne schorzenia czy rodzin z dziećmi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
- Policjanci dbają o osoby bezdomne, potrzebujące pomocy Policjanci z Olsztyna podejmują działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa osób narażonych na wychłodzenie. Sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne np. pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice. Ponadto informują o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.
- Uratujmy osoby przed wychłodzeniem Za oknami coraz chłodniej. Jesienno-zimowa pogoda sprawia, że niektóre osoby mogą być narażone na utratę zdrowia, a nawet życia na skutek wychłodzenia organizmu. Zwróćmy szczególną uwagę na osoby bezdomne wymagające naszej pomocy, a także osoby samotne lub w podeszłym wieku. Apelujemy o reakcję wobec osób potrzebujących pomocy. Poinformujmy o takich osobach dzwoniąc na numer alarmowy lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni!
- Kontrole miejsc przebywania osób narażonych na wychłodzenie Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Olsztyńscy policjanci regularnie kontrolują miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie. Funkcjonariusze apelują, by nigdy nie przechodzić obojętnie obok potrzebujących i alarmować służby za każdym razem, gdy widzimy, że ktoś wymaga pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Infolinia dla osób bezdomnych – zbliża się dla nich trudny czas – nie bądźmy obojętni Tradycyjnie jak co roku od początku listopada olsztyńscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania, mające na celu ochronę zdrowia i życia osób szczególnie narażonych na działanie niskich temperatur powietrza, tj. bezdomnych, nieporadnych życiowo, samotnych, przebywających na dworze często znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują, by nigdy nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocnej ręki oraz by informować służby porządkowe o dostrzeżonych zagrożeniach. Jeden telefon nic nie kosztuje a może uratować czyjeś życie!