Tag pomoc
Rozmiar czcionki
- Nie bądź obojętny! Jeden telefon lub kliknięcie może pomóc ocalić życie! Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Zbiórka na leczenie półtorarocznej Kingi Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz pracownicy cywilni wzięli udział w zbiórce na rzecz cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni półtorarocznej Kingi. Dzięki zaangażowaniu się w akcję z tzw.,,miedziaków” wsparcie finansowe trafiło do rodziców dziewczynki.
- Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala Jak mawiają nasi funkcjonariusze – nie ma dwóch jednakowych służb, każdy dzień w pracy policjanta jest inny i ciężko przewidzieć jaki będzie przebieg zdarzeń. Tym razem przekonali się o tym olsztyńscy policjanci, którzy pomogli dotrzeć ulicami Olsztyna do szpitala rodzącej kobiecie.
- Za oknem mróz. Nie bądźmy obojętni na ryzyko wychłodzenia organizmu Za oknami mróz. Wiele osób narażonych jest na utratę życia i zdrowia wskutek wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, starsze, schorowane, potrzebują naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni. Informujmy Policję zawsze, kiedy ktoś może być narażony na wychłodzenie.
- Policjanci dotarli z pomocą w ostatnim momencie Policjanci z Olsztyna uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili podbiegli do niego i zabrali z torowiska, na które wszedł przed nadjeżdżający pociąg. Maszynista włączył ostrzegawcze sygnały dźwiękowe, jednak 31-latek nie reagował na nie. Dzięki interwencji policjantów mężczyzna został ściągnięty z torowiska i trafił pod opiekę medyczną.
- Olsztyński policjant pomógł ukraińskiej rodzinie W obliczu tragedii jaka ma miejsce w Ukrainie, nasz kolega podkom. Radosław Piekut podjął decyzję o przyjęciu pod swój dach rodziny z Zaporoża. Natasza i jej dwójka dzieci zamieszkali w jednej z miejscowości w powiecie olsztyńskim. Oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji wie jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji, dlatego otoczył ukraińską rodzinę opieką i wsparciem.
- Policjanci przyszli z pomocą w ostatniej chwili Szybka i skuteczna interwencja post. Julii Chamerskiej oraz st. post. Roberta Drąga prawdopodobnie uratowała życie 39-latka, który próbował je sobie odebrać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna ostatecznie trafił pod opiekę medyczną.
- Kierowca stracił przytomność, oddech i puls. Z pomocą ruszył policjant w drodze do pracy Ratowanie mienia, zdrowia i życia ludzkiego jest priorytetem w codziennej służbie policjantów. W służbie, która często jest pełniona również poza ustalonymi godzinami pracy. Doskonałym tego przykładem jest postawa olsztyńskiego funkcjonariusza, który w drodze do pracy interweniował wobec 63-letniego kierowcy. Mężczyzna podczas jazdy stracił przytomność i wymagał pilnej pomocy medycznej. Gdy dramatyczną sytuację zauważył policjant, przy wsparciu ze strony innego świadka wydostał kierowcę na zewnątrz i prowadził resuscytację do czasu przybycia służb ratunkowych. 63-latek odzyskał funkcje życiowe i trafił do szpitala.
- Chłód może zabić! Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i potrzebujące pomocy Na zewnątrz jest coraz chłodniej, zmrok zapada szybciej i panuje dłużej. Są osoby, które w takiej sytuacji są narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych wymagających pomocy, ale również osoby samotne i w podeszłym wieku wymagają w tym czasie naszej uwagi. Dlatego apelujemy o reakcje wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Możesz poinformować policjantów o takich osobach dzwoniąc na numer alarmowy lub za pomocą KMZB. Taka reakcja może uratować czyjeś życie!
- Policjanci pomogli w dotarciu do szpitala choremu dziecku Policjant, rozpoczynając kolejną służbę, nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg, bo jak mawiają funkcjonariusze – każda służba jest inna. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci z olsztyńskiej drogówki, którzy pomogli dotrzeć do szpitala choremu dziecku.
- Policjanci pomogli chorującemu na epilepsję Olsztyńscy policjanci pomogli mężczyźnie chorującemu na epilepsję. Funkcjonariusze udzieli mu pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.
- Policjanci oddali osocze, by pomóc chorym na COVID-19 Koronawirus nie wybiera! Wiedzą o tym doskonale policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy sami przeszli COVID-19. Funkcjonariusze poza codzienną służbą starają się pomóc potrzebującym na wiele sposobów. Tym razem oddali osocze chcąc pomóc osobom, które nadal walczą z niebezpiecznym wirusem.
- Koleżanki i koledzy z Dobrego Miasta, Dywit i Jonkowa włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka” Policjanci i pracownicy cywilni z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście oraz Posterunków Policji w Dywitach i Jonkowie zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Jej głównym celem jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin w potrzebie, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. W tym przypadku dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz mieszkańców Dobrego Miasta zakupione niespodzianki trafiły już do potrzebujących osób.