Aktualności
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
-
We właściwym miejscu i czasie. Wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży rozbójniczej
Olsztyńscy wywiadowcy kolejny raz znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Zauważyli uciekającego ze sklepu młodego mężczyznę. Ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go. Jak się okazało, 20- latek chwilę wcześniej dokonał kradzieży rozbójniczej. Usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
-
Ostrzelał z wiatrówki przystanek autobusowy. Skończył z zarzutami
Olsztyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wiaty przystankowej znajdującej się przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. Policjanci zabezpieczyli również broń pneumatyczną, z której 58-latek strzelał w szklane elementy konstrukcji. Zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wyrządzenia szkody o wielkości bliskiej 2 000 zł. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
-
Wypadek z udziałem motocykla. Kierujący jednośladem zmarł w szpitalu
Policjanci olsztyńskiego Referatu Obsługi Zdarzeń Drogowych pracowali w miejscu zderzenia motocykla i samochodu osobowego na ulicy Sielskiej w Olsztynie. 38-letni kierujący jednośladem niestety zmarł w szpitalu. W sprawie prowadzone będzie śledztwo.
-
Seniorki z Olsztyna uwierzyły w legendy oszustów i straciły swoje oszczędności
„W mieście działa zorganizowana grupa przestępcza”- taką informacje usłyszały w słuchawkach dwie seniorki z Olsztyna. Kobiety uwierzyły w legendy oszustów i przekazały im łącznie ponad 130 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
Interwencja olsztyńskich wodniaków
Olsztyńscy wodniacy pomogli trzyosobowej rodzinie, która spędzała czas na skuterze wodnym na jeziorze Ukiel. Ich jednostka zaczęła nabierać wody, udało im się dotrzeć na brzeg, ale mieli problem z określeniem swojego położenia i powrotem do miejsca, z którego wypłynęli.
-
Nauka przez zabawę. Spotkania dzielnicowych z dziećmi
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wyczekiwany letni wypoczynek. Aby nadchodzące wakacje były dla wszystkich wesołe i pozbawione przykrych niespodzianek, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą intensywne działania profilaktyczne i odwiedzają lokalne szkoły i przedszkola.
-
Podsumowanie weekendu na drogach regionu
Policjanci podsumowali miniony weekend. Na drogach regionu doszło do 2 wypadków drogowych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 44 kolizji. Zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.
-
Podsumowanie działań „Trzeźwość”
Policjanci z olsztyńskiej komendy i podlegających jej komisariatów włączyli się w wojewódzkie działania prowadzone pod hasłem „Trzeźwość”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 2 100 kierujących poruszających się drogami powiatu olsztyńskiego. Czworo z kontrolowanych kierowców nie mogła kontynuować dalszej jazdy. Takie decyzje to nie tylko łamanie prawa, ale realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
-
Poznaliśmy najlepszych kryminalnych w garnizonie
Już wiemy kto będzie reprezentował garnizon warmińsko-mazurski podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2026”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile. Po eliminacjach wojewódzkich skład drużyny stworzą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komend Powiatowych Policji w Bartoszycach i Piszu. Ze zwycięzcami eliminacji spotkali się Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Monika Choroszewska-Pleńkowska Dyrektor Generalna Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz mł. insp. Sławomir Koniuszy – Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.
-
Wsparcie samorządowców na rzecz bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa! Doskonale wiedzą o tym samorządowcy, którzy regularnie wspierają służby mundurowe w skutecznej realizacji powierzonych im zadań. Dzięki tej współpracy zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Warmię i Mazury mogą z roku na rok liczyć na jeszcze lepsze i profesjonalne działanie służb mundurowych. W tym roku warmińsko-mazurscy samorządowcy ponownie wsparli służby, dzięki czemu policjanci zyskali fundusze na zakup nowego sprzętu służbowego.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Zderzenie hulajnogi z busem
O dużym szczęściu może mówić nastolatek, który hulajnogą elektryczną wjechał na przejście dla pieszych i uderzył w bok Iveco. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to chłopak doznał jedynie stłuczeń. W czasie jazdy korzystał z kasku ochronnego.
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Olsztyńscy wodniacy wśród najlepszych!
Tym razem do podium zabrakło tylko jednego punktu! Policyjni wodniacy reprezentujący garnizon warmińsko-mazurski podczas finału IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Sierż. Patryk Zych i sierż. Cezary Onyszek byli najlepsi w konkurencji basenowej i na torze przeszkód z elementami ratownictwa. Podczas tegorocznego finału nad urokliwym Jeziorem Sławskim w woj. lubuskim o miano najlepszego „wodniaka” i najlepszej drużyny w kraju rywalizowało 34 funkcjonariuszy.
-
Wypadek na hulajnodze elektrycznej. Kierująca pod wpływem alkoholu
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na hulajnodze elektrycznej. Według wstępnych ustaleń kierująca jednośladem 26- latka znajdując się pod wpływem alkoholu, wywróciła się i doznała urazu ręki.
-
Padli ofiarami oszustów
Mimo licznych apeli policjantów, działań profilaktycznych i informacyjnych oraz coraz większej świadomości społeczeństwa, oszuści nadal zbierają żniwo. Metody działania, którymi się posługują są zazwyczaj takie same. By uwiarygodnić swoje działania wykorzystują „legendy” – np. na wnuczka, bliskiego w potrzebie, urzędnika, policjanta, prokuratora lub pracownika banku. Przestępcy podszywają się także pod klientów platform i aplikacji sprzedażowych. Ciągle modyfikują swoje metody. Cel jednak pozostaje ten sam – chcą zdobyć nasze pieniądze.
-
Tragiczny final poszukiwań na jez. Pisz
Niestety tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego mężczyzny na jez. Pisz (gm. Barczewo). Służby odnalazły łódkę oraz ciało 55- latka w wodzie. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.
-
Spodziewaj się niespodziewanego – wspólne ćwiczenia służb i policyjnych kontrterrorystów
W Olsztynie odbyły się ćwiczenia „Dworzec 2026” na terenie Dworca PKP z udziałem instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W działaniach brali udział policyjni kontrterroryści oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z kolei na terenie byłego domu studenta wspólne szkolenie funkcjonariuszy SPKP i studentów ratownictwa medycznego UWM. Tematem ćwiczeń było udzielenie pomocy ofiarom ataku aktywnego strzelca.
Ostatnio czytane
- Komenda Miejska Policji w Olsztynie
-
Zarzuty i policyjny dozór za posiadanie ponad 70 gramów narkotyków
Zarzuty posiadania ponad 70 gramów narkotyków usłyszał 34-latek zatrzymany przez olsztyńskich kryminalnych z wydziału narkotykowego. Mężczyzna złożył wyjaśnienia przed prokuratorem i choć został zwolniony do domu, to do zakończenia sprawy będzie musiał regularnie meldować się na policyjnym dozorze.
-
Olsztyn: Poważna kolizja na ul. Sielskiej - wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyło się zdarzenie drogowe, którego sprawca wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym sygnale czerwonym. Zignorowanie sygnalizacji świetlnej doprowadziło do zderzenia z osobowym vw. Kolizja drogowa spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu.
-
Wypadek z udziałem motocykla. Kierujący jednośladem zmarł w szpitalu
Policjanci olsztyńskiego Referatu Obsługi Zdarzeń Drogowych pracowali w miejscu zderzenia motocykla i samochodu osobowego na ulicy Sielskiej w Olsztynie. 38-letni kierujący jednośladem niestety zmarł w szpitalu. W sprawie prowadzone będzie śledztwo.
-
Olsztyn: Podrobiła podpis na umowie telekomunikacyjnej. Usłyszała zarzut fałszerstwa
Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie, prowadzone przeciwko 36-letniej mieszkance Olsztyna. Kobieta podrobiła podpis na umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zgodnie z kodeksem karnym za fałszowanie dokumentów może grozić jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
- Kierownictwo
-
Tragiczny w skutkach wypadek drogowy
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na trasie Orneta- Dobre Miasto. Według wstępnych ustaleń kierująca audi 20-latka nie zachowała należytej ostrożności i nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania, w wyniku czego najechała na pojazd ciężarowy z naczepą. W zdarzenia zginął na miejscu 40-letni kierowca mana.
-
Podsumowanie działań „Trzeźwość”
Policjanci z olsztyńskiej komendy i podlegających jej komisariatów włączyli się w wojewódzkie działania prowadzone pod hasłem „Trzeźwość”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 2 100 kierujących poruszających się drogami powiatu olsztyńskiego. Czworo z kontrolowanych kierowców nie mogła kontynuować dalszej jazdy. Takie decyzje to nie tylko łamanie prawa, ale realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
-
Podsumowanie weekendu na drogach regionu
Policjanci podsumowali miniony weekend. Na drogach regionu doszło do 2 wypadków drogowych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 44 kolizji. Zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.
- Rejestracja broni pneumatycznej
